علمی

ویتامین c چیست ؟

ویتامین c

ویتامین C چیست ؟

به گفته متخصصان ، ویتامین C یکی از ایمن ترین و موثرترین مواد مغذی است.

این ماده با بسیاری از مزایای چشمگیر سلامتی ، مانند افزایش سطح آنتی اکسیدان ، کاهش فشار خون ، بهبود جذب آهن ، تقویت سیتم ایمنی بدن و کاهش بیماری های قلبی و خطر زوال عقل مرتبط است.

یکی از دلایل اصلی مصرف مکمل های ویتامین C در افراد ، افزایش سیستم ایمنی بدن است ، به دلیل اینکه ویتامین C در بسیاری از قسمت های سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد.

ویتامین c

ویتامین C به تشویق تولید گلبول های سفید خون معروف به لنفوسیت و فاگوسیت ها کمک می کند ، که به محافظت از بدن در برابر عفونت کمک می کنند.این ویتامین به سلول های سفید خون کمک می کند تا در عین محافظت از آنها در برابر آسیب مولکول های مضر مانند رادیکال های آزاد ، به طور موثرتری عمل کنند.

ویتامین C بخشی اساسی در سیستم دفاعی پوست است. این ماده به طور فعال به پوست منتقل می شود ، جایی که می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و از پوست مراقبت کند. مطالعات همچنین نشان داده است که مصرف ویتامین ث ممکن است زمان بهبود زخم را کوتاه کند.

جلوگیری از کمبود آهن

آهن ماده مغذی مهمی است که عملکردهای متنوعی در بدن دارد برای ساختن گلبول های قرمز و انتقال اکسیژن به بدن ضروری است.
مکمل های ویتامین C می توانند به بهبود جذب آهن از رژیم غذایی کمک کنند. ویتامین ث در تبدیل آهن جذب شده ضعیف مانند منابع آهن گیاهی به شکلی که جذب آن راحت تر باشد کمک می کند.

این امر به ویژه برای افرادی که رژیم غذایی بدون گوشت دارند بسیار مفید است ، زیرا گوشت منبع اصلی آهن است. در حقیقت ، مصرف ۱۰۰میلی گرم ویتامین C ممکن است جذب آهن را ۶۷ ٪ بهبود بخشد.

در نتیجه ، ویتامین C ممکن است به کاهش خطر کم خونی در افرادی که مستعد فقر آهن هستند، کمک کند. در نتیجه ،اگر از کمبود آهن رنج می برید، مصرف بیشتر غذاهای غنی از ویتامین ث یا مصرف مکمل ویتامین ث می تواند به بهبود جذب و افزایش سطح آهن خون کمک کند.

ویتامین c

مراقبت از حافظه و قدرت تفکر

مطالعات نشان می دهد که استرس اکسیداتیو و التهاب نزدیک مغز ، ستون فقرات و اعصاب (که به طور کلی به عنوان سیستم عصبی مرکزی شناخته می شوند) می توانند خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهند و قدرت تمرکز و تفکر و حاقظه را کاهش دهد.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است. مقادیر کم این ویتامین با اختلال در فکر کردن و به خاطر سپردن ارتباط دارد. اگر ویتامین C کافی از رژیم غذایی خود دریافت نکنید ، مکمل های ویتامین C ممکن است در برابر بیماری هایی مانند زوال عقل کمک کنند.

با این حال ، برای درک اثرات مکمل های ویتامین ث بر سلامت سیستم عصبی ، مطالعات بیشتری در مورد انسان لازم است. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است که باید از رژیم غذایی یا مکمل ها دریافت شود.به طور کلی ، اگر تلاش می کنید مقدار کافی از رژیم غذایی خود را دریافت کنید مکمل های ویتامین ث یک روش عالی و ساده برای تقویت ویتامین ث شما است.

خوب تا اینجا ما متوجه شدیم که این ویتامین چقدر می تونه در بدن ما مفید واقع بشه پس بنابراین با مصرف این ویتامین به خود در افزایش سطح ایمنی کمک کنید اگر قرص داری که همین حالا یکی با آب بخور که برات خوب هستش ولی اگر نداری پیشنهاد ما ویتامین ث آلامو ۱۰۰۰ میلی گرمی با تعداد ۱۰۰ عدد قرص هستش که بهترین نوع ویتامین هستش که خیلی ها از اون راضی هستن

ویتامین ث

۱۰۲,۰۰۰ تومان ۸۶,۷۰۰ تومان
-۱۵%
ویتامین c چیست ؟ 1
انتخاب گزینه‌ها
۲۹,۸۳۵ تومان۹۳,۵۰۰ تومان
۱۰۰ عددی ۳۰ عددی
بستن

زینک پلاس ویتاپ

۲۹,۸۳۵ تومان۹۳,۵۰۰ تومان
-۱۵%
ویتامین c چیست ؟ 2
انتخاب گزینه‌ها
۴۶,۶۶۵ تومان۱۴۳,۹۹۰ تومان
۱۰۰ عددی ۳۰ عددی
بستن

مولتی ویتامین ژن استار

۴۶,۶۶۵ تومان۱۴۳,۹۹۰ تومان

1 دیدگاه در “ویتامین c چیست ؟

  1. آواتار رضا گفت:

    مطلب خوبی بود ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.