علمی

قرص سی ال ای چیست؟

قرص سی ال ای

قرص سی ال ای چیست؟

اسید لینولئیک رایج ترین اسید چرب امگا ۶ است که به مقدار زیاد در روغن های گیاهی و همچنین در غذاهای مختلف دیگر به مقدار کم یافت می شود. پیشوند “مزدوج” مربوط به آرایش پیوندهای دوگانه در مولکول اسید چرب است.

CLA در اصل نوعی اسید چرب اشباع نشده ، امگا ۶ است. به عبارت دیگر ، از نظر فنی یک چربی ترانس است – اما یک نوع طبیعی چربی ترانس است که در بسیاری از غذاهای سالم وجود دارد.این ماده در گوشت گاو و لبنیات یافت می شود ، به ویژه از حیوانات تغذیه شده با علوفه.

قرص سی ال ای

آیا قرص سی ال ای می تواند به چربی سوزی و کاهش وزن کمک کند؟

اولین بار فعالیت بیولوژیکی CLA توسط محققانی کشف شد که خاطرنشان کردند این ماده می تواند به مبارزه با سرطان در موش ها کمک کند. بعداً ، محققان دیگر تشخیص دادند که می تواند سطح چربی بدن را نیز کاهش دهد.با افزایش چاقی در سراسر جهان ، علاقه به CLA به عنوان یک درمان بالقوه کاهش وزن افزایش یافت .

در واقع ، CLA ممکن است یکی از جامع ترین مکمل های کاهش وزن در جهان باشد. مطالعات حیوانی نشان می دهد که CLA ممکن است از چند طریق چربی بدن را کاهش دهد. در مطالعات که روی موش ها انجام شده ، مشخص شد که این امر باعث کاهش مصرف غذا ،افزایش چربی سوزی ،تحریک تجزیه چربی و مهار تولید چربی می شود.

برخی مطالعات نشان می دهد که CLA می تواند باعث کاهش چشمگیر چربی در انسان شود. همچنین ممکن است با کاهش چربی بدن و افزایش توده عضلانی باعث بهبود ترکیب بدن شود. قابل ذکر است ، افرادی که مقدار زیادی CLA از غذاها دریافت می کنند ، در معرض خطر کمتری از بیماری های مختلف ، از جمله دیابت نوع ۲ و سرطان هستند.

فواید و اثر قرص سی ال ای بر روی قلب:

طبق آخرین مطالعات انجام شده ، مصرف ۸ هفته سی ال ای به کاهش فشار خون در افرادی که فشار خون بالا دارند کمک می کنند. تاثیرات مثبت بر روی سیستم ایمنی التهابی : تحقیقات نشان می دهد، سی ال ای تاثیرات مثبتی بر روی عملکرد دستگاه ایمنی و ضد التهابی  حیوانات داشته است . اما برای اثبات بیشتر بر روی انسان نیاز است که تحقیقات بیشتری انجام شود.

بهترین زمان مصرف قرص سی ال ای :

قبل و یا به همراه  وعده های غذایی

قرص سی ال ای

منابع غذایی قرص سی ال ای:

  • شیر
  • کره
  • گوشت بره
  • پنیر موزارلا
  • ماست ساده
  • گوشت گاو
  • پنیر چدار

 

دوز مصرفی:

بیشتر مطالعات در مورد CLA ،از دوزهای ۳.۲تا۶.۴ گرم در روز استفاده کرده اند. در یک بررسی به این نتیجه رسیدند که حداقل ۳ گرم در روز برای کاهش وزن لازم است.

عوارض جانبی قرص سی ال ای:

مصرف دوزهای بالای این مکمل در طولانی مدت می تواند باعث افزایش تجمع چربی درکبد شود ، که احتمال مبتلا شدن به بیماریهای کبد چرب و سندرم متابولیک و دیابت را افزایش می دهد. در دوزهای بالا ممکن است فرد منجر به ناراحتی گوارشی (روده و معده) شود، اما مصرف دوزهای استاندارد مشکلی بوجود نمی آورد.

مطمئن هستم که می خواهی انواع قرص سی ال ای موجود در این فروشگاه را ببینی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.